Eu escolher a salas de dados virtuais para conforto e de segurança meu negócios

Enerjik Uyanmak için 6 ipucu! Enerjik uyanmak bütün gününüzün daha sorunsuz geçmesi için en önemli etkendir. Gerçekten, sabahları daha enerjik uyanırsanız tüm hayatınızı değiştirebilirsiniz. Hayatınız o kadar hızlı değişecek ki siz bile şaşıracaksınız. İşte size aklıma gelen 6 ipucu, eğer sizin de aklınızda bir şeyler varsa yazının sonundaki yorum kısmından paylaşın.

Enerjik Uyanmak için 6 ipucu!

Planlı Uyuyun

Sabahları enerjik kalmak istiyorsanız öncelikle planlı olmalısınız. Vücudumuz her şeye adapte olabilir ve özellikle planlı şeyleri çok sever. Bir çocuk gibi titiz olmanıza gerek yok ama en azından 6-8 saatinizi uyku için ayırın. Ne kadar uyursanız uyuyun, sabahları aynı saatte uyanmaya özen gösterin. Zaten bu şekilde bir plan oturtabilirseniz, kısa süre sonra artık bir alarma ihtiyacınızın kalmadığını göreceksiniz.

Erken Kahvaltı Edin

Sabahları kalktığınızda ne kadar erken kahvaltı ederseniz günün kalanında o kadar enerjik olursunuz. Siz de benim gibi kalkar kalmaz kahvaltı edemeyenlerdenseniz biraz zorlanacaksınız ama gerçekten vücudumuzu buna alıştırabilmemiz mümkün. Erken yapılan kahvaltı metabolizmanın tetiklenmesini sağlar ve bu size gün boyu yardımcı olur. Unutmayın, yağlı, karbonhidratlarla dolu bir kahvaltı yerine protein bakımından zengin kahvaltıları tercih edin.

Gerilin

Sabahları gerilmek de enerjinizi etkileyen etkenlerden. Kollarınız, bacaklarınız, sırtınız ve boynunuz ile yapacağınız gerilme hareketleri sabahları size yardımcı olacaktır. Yoga hareketleri bildiğinizi düşünecek olursak gün boyu göz bile kırpmayabilirsiniz!

Konforlu Uyuyun

Enerjik uyanmanın en iyi yolu konforlu uyumaktır, bu nedenle sahip olduğunuz yatağın vücudunuza uygun olması ve kaliteli olması çok büyük önem taşımaktadır. Televizyon reklamlarında sıkça görmeye başladık, vücudunuzu analiz edip size özel yatak üretiyorlar. Maddi imkânınız varsa neden olmasın?

Ertele Tuşunu Unutun

Okurken yüzünüzde bir gülümseme oluşacağından eminim. Evet! Kendinizi kandırmayın, hepimiz sık sık ertele tuşunu kullanıyoruz. Hatta bazılarımız bu zevki daha çok yaşayabilmek için saatlerini erkene kurup, 10’ar dakika arayla tekrar tekrar uyanıyorlar. Ancak işin aslı bu sizin için zararlı bir harekettir. 5-10 dakika derin uykuya geçmek için yeterli bir süre değildir. Dolayısıyla bu hareket sizin sadece daha sersem uyanmanıza yol açacaktır.

Duşu Sabah Alın

Enerjik uyanmak için diğer bir yol sabahları duş almaktır. Özellikle yaz aylarında uyku esnasında oldukça terliyoruz, e o zaman neden akşam yatarken duş alalım ki? Sabah uyanır uyanmaz ılık bir suyla duşunuzu alın.

Enerjik uyanmak için benim bulduğum teknikler bunlar. Eğer siz de kendinize özel bir yöntem geliştirdiyseniz lütfen paylaşın…

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!