Fotomodel Escort bayan Ayça

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır? Makyaj bir büyü işidir. Ustaca yapılan bir makyaj sayesinde yüzünüzün en güzel özelliklerini ortaya çıkarabilir ve kusurlarınızı örtebilirsiniz. Gözlerin ön plana çıkarıldığı makyaj tiplerinde takma kirpik kullanımı oldukça önemlidir. Takma kirpikler sayesinde kirpikleriniz daha sık, uzun ve etkileyici görünecektir. Fakat takma kirpik çeşitlerinden hangisini tercih etmeniz gerektiğini ve takma kirpikleri nasıl kullanmanız gerektiğini iyice araştırmanızda fayda var.

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

İki çeşit takma kirpik modeli var; tek parça halinde olanlar ve parçalı olanlar. Tek parça halinde olan takma kirpikler bir bütün halinde takılırken parçalı olanları, kirpiklerinize cımbız yardımıyla tek tek takılır. Bazıları sentetik bazıları ise insan saçından yapılmadır. Bazılarının kutusunda özel yapışkanı bulunur bazıları ise kendiliğinden yapışkanlıdır. Aynı lens gibi günlük ya da aylık kullanıma müsait olan takma kirpik çeşitleri de var. Fakat sonuç olarak ya bir bütün halinde takılanları ya da parça parça takılanları almanız gerekecektir.

Parçalı olan takma kirpik kutularının içerisinde özel cımbızlar, özel solüsyon, özel yapıştırıcı, 40 – 80 adet kirpik parçası vardır. Parçaların yapıştırıcıdan biraz alındıktan sonra cımbızla diğer kirpiklerin arasına yapıştırılır. Çıkarılırken de özel solüsyon kullanılır. Pamuklu çubuk yardımıyla solüsyon kirpik diplerine sürülür ve parça halindeki kirpikler doğal kirpiklerin arasından çıkarılır.

Tek parça halinde takılan kirpikler ise daha gösterişli olmak isteyenlerin tercihidir. Daha çok görsel sanatlarla iç içe olanlar tarafından kullanılır zira kullanımı her güne uygun değildir. Ayrıca doğal görünmezler. Özel yapıştırıcısıyla göz kapağının kirpikle birleştiği yere takılır ve çıkarılırken gözün dış kenarından içe doğru çekilir.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!