Seksi Trabzon Escort Arzu

Hasta Olduğumuzda Neler Yapmalıyız? Hasta olduğunuzda gününüzün planını biraz değiştirmelisiniz. Vücudunuza iyi davranırsanız iyileşme süreci de aynı oranda hızlanacaktır. Bu nedenle aşağıdaki önerileri yapabiliyorsanız yapmaya çalışın.

Hasta Olduğumuzda Neler Yapmalıyız?

Dinlenin

Çok basit görünüyor değil mi? Ama bazılarımız bunu gerçekten yapmıyor. Bana göre dinlenmek büyük bir ödül. Genelde durmadan son süratle çalışırım. Hasta olmayı sevmesem de kendime biraz kitap okumak için veya rahatlamak için zaman ayırmak hoşuma gidiyor. Ayrıca iyi bir dinlenme iyileşme sürecinizi hızlandırır.

Televizyon Karşısında Pinekleyin

Çoğumuz öyle ya da böyle genellikle meşgulüz. Okul, iş, erkek arkadaş ve çocuk gibi şeylerle günümüzün çoğu geçiyor. Televizyon izlemek de çok azımızın günlük planında yer alan bir lüks haline geliyor. Ara sıra televizyon izlemek eğlencelidir, özellikle de hasta olduğunuzda. Kısacası dinlenmenin bir başka yoludur hastayken televizyon izlemek.

Ev İşlerini Tamamen Rafa Kaldırın

Hasta olduğunuzda evde yapılacak olan işleri salın. Kimse hali hazırda hapşırıyorken toz temizlemek istemez. Bana güvenin, o tozlar siz iyileştiğinizde de orada olacak. Evinizi mükemmel yapma fikri hoş olabilir, ama hastayken hayır. Evle uğraşacağınıza kendinize odaklanın.

İnternet Üzerinden Alışveriş Keyfi Yapın

Hasta olduğunuz zamanın internetten alışveriş yapmak için en uygun zaman olduğunu çok sonradan keşfettim. Bu yazının ilk maddelerine göre şu an çoktan uzanıyor ve televizyon izliyor olmanız lazım. Belki de bu anı daha da değerlendirebiliriz ne diyorsunuz? İnternet’ten alışveriş yapmayı şöyle tarif edebilirim, size sanki bir şeyleri başarıyor hissini veriyor. Artı olarak eğlenceli de.

Pijamaların içinden Çıkmayın

Hastalık vakti pijama giymek gibisi yoktur. En sevdiğiniz, sizi rahat hissettiren pijamalarınız aynı zamanda ben hastayım demenin sözsüz bir yoludur. Bakarsınız etrafınızdakiler bu ipucunu görürler ve sizden daha az şey beklerler. Eğer gerçekten şanslıysanız biraz sempati bile toplayabilirsiniz.

Eğlenceli Bir şeyler Yapmaya Çalışın

Örgü örmekten veya bulmaca çözmekten hoşlanıyor olabilirsiniz. Kendinizi iyi hissetmediğinizde bu hobilerinizle ilgilenmek için kendinize biraz zaman ayırın. Daha “üretken” bir şey yapmadığınız için kötü hissetmenize gerek yok keza daha iyi olduğunuzda kaldığınız yerden devam edersiniz o işlere, hastayken zorlamanın anlamı yok. Böyle küçük ve eğlenceli yapacak şeyler bulun.

İzin de hastayken özellikle yaptığınız bir şeyler varsa lütfen belirtin.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!