Trabzon Biseksüel Escort Bayan Ayça

Nasırlar ile Baş Etmek için Neler Yapılabilir? Derinin kendini koruması ile beraber daha sert bir tabaka oluşturmasına nasır adı verilmektedir. Aslında bu çok büyük bir rahatsızlık değildir. Fakat eğer tedavi gerçekleşmezse veya önlem alınmazsa ciddi ağrılara sebep olabilir. Bu rahatsızlığın en çok görüldüğü bölge ayaklardır. Ayaklar vücudu taşıdığı için büyük bir baskı altına kalmaktadır. Baskının çok olması da bu rahatsızlığı tetiklemektedir.

Nasırlar ile Baş Etmek için Neler Yapılabilir?

Genel olarak bu rahatsızlığın oluşma sebebi derinin direk olarak sert bir tabakaya değmesidir. Bu yüzden bu konuda en fazla ayaklarda sıkıntı çıkmaktadır. Çıplak ayakla yere basmak bu rahatsızlığın oluşma sürecini hızlandıracaktır. Bu yüzden sert bir yere çıplak ayakla basmak sakıncalıdır. Bu derinizin yıpranmasına sebep olacaktır. Bu sebepten ötürü de rahatsızlık hissedebilirsiniz.

Nasırların tedavisinde oldukça fazla kullanılan yöntem ise kendinizin de evde rahatlıkla uygulayabileceği zımparalama yöntemidir. Sert ve kurumuş deri tabakasını zımparalayarak altından tekrar yeni derinin çıkmasına imkân tanıyabilirsiniz. Bu işlemden sonra deri tekrar kendini yenileyecek ve normal haline geri dönecektir.

Fakat derinizdeki nasırın sertlik kısmı oldukça büyük ise zımpara yöntemi işe yaramamaktadır. Bu durumda ise sert tabakayı kesmeniz gerekmektedir. Bu biraz acı verse de yapıldığında tekrar deri düzgün haline geri dönecektir. Aslında deri sert olduğu için çok acı hissettirmemektedir. Fakat alttaki deriye dokunursanız bu biraz canınızı yakabilmektedir.

Eğer nasırlarınız çok ilerlemişse ve normal yöntemler ile düzeltilemiyorsa bu konuda uzman hekimlere başvurarak cerrahi müdahale yapılması gerekilebilir. Bu tür durumlarda kesinlikle duyarlı olmanız ve hiçbir riske girmemeniz gerekmektedir. Bu rahatsızlığa müdahale edilmediğinde ayakta durmanız bile zorlaşmaktadır. Hiçbir ayakkabıya giyememeniz ile beraber sosyal yaşantınız oldukça sıkıntıya girmektedir. Bu yüzden eğer rahatsızlık ilerlemişse doktor tedavisi almanızda fayda vardır.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!