Trabzon Escort Bayan Ayça

Saç Bakım Sırları Nelerdir? Sağlıklı bir saçın ortalama ömrü 2 ile 6 sene arasıdır. Sağlık beslenen saçların en fazla ömrü altı sene sınırlıdır. Saç bakımı yapılırken saç telinin özelliğine ve yapısına göre yapılması gerekmektedir. Saç bakımı yapılırken uygulanan ve kullanılan vitaminlerde çok önemlidir. Yanlış uygulamalar saçınıza bakım yaptığını düşünürken saçlarınızın daha çok yıpranmasına neden olabilir.

Saç Bakım Sırları Nelerdir?

Mesela; A vitamini eksikliği saçların kırılmasına ve kepek oluşumuna neden olur. B1 ve B6 vitaminleri eksikliği saç dökülmelerine neden olmaktadır. C vitamini eksikliği ise saçların uzamasını engeller. Saç dökülmesi, kepek oluşumu ve uzama problemi yaşayanlar vitamin takviyesi yapmaları gerekmektedir. Saç bakımı denilince, saç tarama tekniklerinden saça uygulanan boya ve bakım işlemlerine kadar hepsi dikkatle yapılmalıdır.

Yanlış uygulamaların hepsi yapılan işlemlerin ciddiyetine göre saçlarınızı kaybetmenize bile neden olabilir. Keskin ve sert olan her şey saça zarar verir. Kozmetik ürünlerden saç bakım ürünlerine, beslenme şeklinden tarama ve temizliğine kadar her şey yanlış uygulandığında saçlara zarar verir.

Mümkün oldukça seyrek dişli tarak kullanılmalı ve yıkama sırasında yumuşatıcı özellikli saç bakım kremleri kullanılmalıdır. Özellikle boyalı ve işlem görmüş bir saç tipiniz varsa mutlaka boyalı saçlar için üretilmiş koruma ürünlerini kullanın.

Boyanın neden olduğu hırpalanmayı en alt seviyeye indirmesinden dolayı çoğu kişi tarafından da tercih edilmektedir. Böylece saçlar daha sağlıklı ve bakımlı gözükmektedir.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!