Trabzon Escort Bayan Ayşenur

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Her kadın, mutlaka şık ve bakımlı gözükmek ister. Bunun için başvurduğumuz yollardan biri de, makyaj yapmaktır. Makyaj yapmak için, sadece yüze renk verme deyip geçilmemelidir. Doğru yapıldığı takdirde, oldukça hoş bir görüntü yaratırken, yanlış makyaj, yüz hatlarınızın bile kötü gözükmesine neden olabilir. Makyaj yapmak hem beceri isteyen, hem de vakit alan bir iştir. Bu yüzden, kimi kişiler kalıcı makyaj yaptırmayı tercih ediyorlar. Son yıllarda, iyice yaygınlaşan bir uygulama haline geldi.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? sorusuna geçmeden önce şunu da belirtmeliyiz ki, kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar, cildi oldukça hassas bir yapıya sahip olanlar ve sporcular, gönül rahatlığı ile kalıcı makyajı tercih etmektedir.
Kalıcı makyaj için, acı hissetmeyeceğiniz bir medikal operasyon demek mümkündür. Kalıcı makyaj için, anti alerjik boyalar kullanılır. Bu boyalar, derinin alt kısmına enjekte edilir. Bu işlem, cildinize herhangi bir zarar vermiyor. İşlemi, neredeyse dövme yapılıyormuş gibi düşünebilirsiniz. Kalıcı makyaj, aynı zamanda çeşitli kusurları ve lekeleri örtmede de çok başarılı oluyor.

Kalıcı makyaj, aynı kozmetik ürünleri sürdüğümüz bölgelere uygulanabiliyor. Dudaklarınıza, gözlerinize ve kaşlarınıza kalıcı makyaj uygulayabilirsiniz. Doğal bir makyaj görünümünün sürekli olmasını isteyenler dışında,kirpik dökülmesi, göğüs ucu sorunu yaşayan kişiler için de bir çözüm olabiliyor. Ayrıca, derinizde renk değişimi sorunu varsa, yine etkili bir çözüm olabiliyor.

Kalıcı makyaj işlemi için kullanılan boyalar kimyasal değildir. Eğer özel bir maddeye karşı alerjiniz yoksa, herhangi bir zararı dokunmayacaktır. Alerjik reaksiyonlar veriyorsanız, işlem öncesi, belli maddeler için test yapılacaktır. Zaten kullanılan madde kimyasal olmadığı için, ancak dört beş yıl kadar etkili oluyor. Daha sonra yenilemek gerekiyor.

Zaman zaman kalıcı makyaj, porselen makyaj ile karıştırılıyor. Fakat ikisi kesinlikle aynı şey değildir. Porselen makyaj çok daha farklı bir uygulamadır. Zaten kalıcı olması da düşünülemez. Ve kesinlikle olmamalıdır. Porselen makyaj, kısa süreli bir uygulamadır. Eğer ciddi boyutta pürüz içeren görüntüler varsa, onlar için kullanılır. Günlük hayatta, porselen makyaj kullanımı tavsiye edilmemektedir

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!