Trabzon Escort Bayan Halemm

Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir? Güzel görünmek bayanların kendini iyi hissetmesi için çok önemlidir. Kendini çekici bulan bir kadın hayata umutla bakar. Özgüveni yükselir, çevresine sevgi saçar. Bir bayanın mutlu olması demek bir toplumun mutlu olması demektir. Bayanların güzellik sırları arasında ilk sıralarda makyaj vardır. Makyaj sorunlu bir cildinizi pürüzsüz bir hale getirir. Yüzünüzdeki kusurlarını kapatan makyaj, size güzellik sunar.

Sık Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

Makyaj yapmanın bazı teknikleri vardır. Bu teknikleri bilmek ve buna uygun makyaj yapmak gerekir. Cilt tipine, yüz şekline göre makyaj yapmak gerekir. Yanlış yapılan bir makyaj, görünümünüzü daha kötüye çekecektir ve olumsuz enerji verecektir. Sık yapılan makyaj hatalarının ne olduğundan biraz bahsedelim.

Makyaj hatalarının en başında fondöten seçimin yanlışlığı gelir. Cilt tonunuzdan açık veya koyu bir fondöten seçerseniz yapay bir görüntü oluşur. Makyajda doğallık en çok istenilen şeydir. Cilt tonunuzun aynısı bir fondöten uygulamalısınız ve çok koyu bir tabaka olarak sürmemelisiniz. Makyajda koyu bir göz makyajı yaptırsanız dudaklarınıza açık renk bir makyaj yapmalısınız.

Bu şekilde makyaj yaparsanız gözlere yada dudaklara ayrı ayrı dikkat çekmiş olursunuz. Makyaj yaparken yanlış allık kullanımı çok sık yapılan hatalardandır. Uzun bir yüzünüz varsa allığı açık renk seçmelisiniz ve elmacık kemiklerin üstünden kulağa doğru sürülmelidir. Yuvarlak bir yüz şekliniz varsa allığı elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru sürülmelidir. Göz makyajında gözlerinizin yapısını göz önünden bulundurmalısınız. Küçük gözleriniz varsa koyu renk far uygulamasından kaçınmalısınız.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!