Trabzon Escort Bayan Kumru

Gözlerinizi Büyük Göstermenin Yolları Nelerdir? Kadınlar her zaman bakımlı görünmek isterler. Bunun için birçok yola başvururlar. Bu yollardan en vazgeçilmez olanı makyaj yapmaktır. Makyaj yapmak yüzün daha bakımlı ve dikkat çekici bir görünüme kavuşmasını sağlar. Her kadının yüz şekli ve cilt tipi farklıdır. Makyaj yapma şekilleri de buna bağlı olarak değişiklik gösterir.

Gözlerinizi Büyük Göstermenin Yolları Nelerdir?

Her yüz şekline aynı şekilde makyaj yapmak herkes için iyi bir sonuç vermez. Bu nedenle makyaj yaparken kadınların yüz tiplerini bilerek yapmaları gerekmektedir. Ancak doğru yapılan bir makyaj sayesinde güzel bir görünüm elde edilebilir.

Makyaj sayesinde kadınlar yüzlerinde beğenmedikleri bölümleri olduğundan farklı bir şekilde gösterebilir. Bunun içinde makyaj tekniklerinin iyi bilinmesi gerekir. Fazla makyaj yapmak abartılı ve kendi yüz şeklimizden uzak bir görünüme neden olur. Bu yüzden elimizden geldiğince az sade ve duru bir makyaj yapmakta fayda vardır. Makyaj yaparken en çok dikkat çeken yerler şüphesiz ki gözlerdir.

Gözlerin iri görünmesi her kadın tarafından oldukça tercih edilir. Yapacağınız doğru bir göz makyajıyla sizin de iri gözlere kavuşmanız mümkün. Bunun için öncelikle kaşlarını yüz tipinize uygun bir şekilde aldırmanız gerekiyor. Çünkü kaşlar gözlerin daha büyük görünmesini sağlarlar. Kaşlarınızı aldırırken çok ince olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kalın ve dolgun kaşlar gözlerinizi daha iri gösterir. Eğer kaşlarınız seyrek çıkıyorsa kaş renginize uygun olarak seçeceğiniz bir kaş kalemi kaşlarınızı kalınlaştırmanıza ve daha dolgun gözükmesine yardımcı olacaktır. Yüzünüze pudra uygularken, göz çevrenize de yüzünüze uyguladığınız pudranın iki veya üç ton koyu tonunu uygularsanız fazla makyaja gerek kalmadan yapmadan gözlerinizin daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz. Kirpikleriniz eğer yeterince uzun değilse bir rimel yardımıyla kirpiklerinizi uzun ve dolgun bir hale getirebilirsiniz.

Rimel kullandıktan sonra bir kirpik kıvırıcıyla kirpiklerinizi kıvırarak gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Genellikle gözleri iri göstermek için rimelin alt kirpiklere uygulanmaması tavsiye edilir. Ama göz altına süreceğiniz maskara ve eye-liner gözlerinizde farklı bir etki yaratabilir. Bunu kendiniz deneyerek karar verebilirsiniz.

Göz altınıza rimel sürerken rimel fırçanızı dik tutarak sürün. Eye-liner çekerken de kalem olanlarını tercih etmeniz daha yumuşak bir görünüm elde etmenizi sağlar. Takma kirpik kullanmanın abartılı olacağını asla düşünmeyin. Artık her uzunlukta ve kalınlıkta kolay takıp çıkarılabilen takma kirpikler bulmak oldukça kolay. Takma kirpikler sayesinde kirpiklerinizin uzun ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu da gözlerinizin büyük görünmesini sağlayacaktır.

Gözlerinize süreceğiniz farın iki yakın tonunu uygulamanız göz kapaklarınızın geniş görünmesini sağlar. Ayrıca gözlerinizde açık renkli farlarla ve göz kalemleriyle aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu bakışlarınızı oldukça etkileyecektir. Göz pınarlarınıza süreceğiniz açık renkli bir far veya göz altınıza çekeceğiniz kremsi beyaz bir renkteki kalemle siz de çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!