Trabzon Escort Bayan Selin

Ruj ile Duruşunuzu Anlamlandırın! Hepimiz makyaj yapıyoruz. Mühim olan, makyaj yapmanın inceliklerini de bilmektir. Makyaj yaparken, en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de, nasıl ruj süreceğimizi bilmektir. Makyajın en basit kısmı gibi gözüken ruj sürmek, sandığımızdan daha meşakkatlidir. Doğru ruj sürün ve Ruj İle Duruşunuzu Anlamlandırın.

Ruj ile Duruşunuzu Anlamlandırın!

Şunu bilmelisiniz ki, ruj sürmeden önce, dudaklarınıza mutlaka fondöten sürmelisiniz. Fondöten, hem makyajınızın kalıcı olmasını sağlayacak, hem de rujun renginin kendini göstermesini sağlayacaktır. Ayrıca kuru dudaklara sahip olan kişilerde oluşacak çizgili görüntüde, fondöten sayesinde oluşmayacaktır.Fondötenden sonra, rujunuzun tonuna yakın olan bir dudak kalemi ile dudaklarınızın kenarını çizin. Daha sonra, bir dudak fırçasından yardım alarak, rujunuzu sürmeye başlayabilirsiniz. Dudak fırçasını, içten dışa doğru sürmeye özen gösterin.

Ruju sürdükten sonra, fazlalıkları almayı unutmayın. Bunun için, bir mendile hafifçe dudaklarınızı bastırın. Eğer daha mat bir görünüm istiyorsanız, rujunuzun üzerine hafifçe pudra sürebilirsiniz. Parlak bir dudak isteyenler ise, dudaklarının orta kısmına parlatıcı sürebilir.

Dudak kalemi ile rujunuzun tonunu yakalayarak, Ruj İle Duruşunuzu Anlamlandırın. Eğer pastel tonlarda bir ruj tercih ediyorsanız, dudak kaleminizin koyu tonda olmaması gerekmektedir. Yoksa doğallıktan uzak, oldukça kötü bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Eğer dudaklarınız ince ise dudak kalemini, dudak çizginizin dışına çıkarak sürebilirsiniz. Fakat bunu yaparken, dudak çizginizi 3 mm’den fazla aşmamaya özen gösterin. Yoksa yapay bir görüntü oluşur. Öteki türlü ise yaratma istediğiniz illüzyonu, oldukça doğal bir biçimde yaratabilirsiniz. Ayrıca ince dudaklara sahip olan kişiler, daha dolgun bir dudak görünümüne kavuşmak istiyorlarsa, mutlaka açık renklerdeki rujları tercih etmelidirler. Koyu rujlar, bir çerçeve etkisi yaratacaktır. Bilinenin aksine, dudakları daha kalın göstermez.

Eğer üst dudağınız daha ince ve alt dudağınız üste göre daha kalınsa, asimetrik bir dudağınız olduğunu söyleyebiliriz. Görüntüyü eşitlemek için yapabileceğiniz hileler var. Yine dudak kalemi kullanacaksınız ama bu sefer sadece üst dudağınıza. Sakın, dudak çizgisini aşmayın. Kötü bir görünüme neden olur. Alt dudağınızı çizmeyeceğiniz için, sadece üstün çizilmesi görünümün dengelenmesine neden olacaktır.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!