Trabzon Genç Yeni Partner Nilay

Karın Ağrısı Nasıl Geçer? İnsanlarda en fazla görülen rahatsızlıkların başında gelen karın ağrısı, sonradan gelecek olan hastalıkların habercisidir. Aniden giren şiddetli ağrılarda hemen sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir. Fazla yemek, uygunsuz saatte yemek ya da bazı enfeksiyonlar karın ağrısına sebep olabilmektedir.

Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Karın ağrısına neden olabilecek durumlar nelerdir?

İdrar yolu enfeksiyonları, gaz sıkıştırması, hazımsızlık, fıtık, besin zehirlenmesi, zatürre, gıda zehirlenmesi, beslenme bozukluğu, böbrek taşı, safra kesesi taşı, adet kanamaları, kan hastalıkları karın ağrısının başlıca sebeplerindendir.

Hangi durumlarda doktora başvurmak gerekir?

Baygınlık hissi, bulantı, kusma, şiddetli ve artarak devam eden durumlarda, karın ağrısının göğse ve omza kadar nüksetmesi durumunda, dışkıda kan görüldüğü durumlarda, karında gerginlik ve şişkinlik olduğu durumlarda doktora başvurmak gerekir.

Bitkisel yollarla karın ağrısı nasıl önlenir?

  • Basit düzeyde çekilen karın ağrılarını bitkisel yollarla önlemek mümkündür. Bunun için yapılması gereken basit tarifler şöyledir.
  • Bir çay fincanına ya da cezvede kaynatılan bir bardak suya nane ve limon kabuğu katılarak demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra içilir. Özellikle çocuklarda ve ilk etapta karın ağrısı için yapılan oldukça etkili tedavi yöntemidir.
  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir miktar tarçın katılıp demlendikten sonra içilir.
  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir miktar anason katılıp günde 3 defa içilirse karın ağrısına iyi geldiği bilinmektedir.
  • Bir çay fincanı kaynar suyun içine papatya katılıp demlendikten sonra içilir.
  • Eskiler karın ağrısı için karın üstüne iki kat havlu koyup üzerinde ütü gezdirirlermiş ya da kızgın tuğla koymak da ağrıyı dindirmektedir.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!