Trabzon Oral Yapan Escort Buse

Gül Suyu ile Göz Makyajı Temizleme Nasıl Yapılır? Ülkemizde özellikle Isparta ve çevresinde yetiştiriciliği çok popüler olan gülden, gül suyu elde etmek oldukça kolay bir metoda dayanır. Gül suyu veya gül toniği elde etmek için; 6 su bardağı gül yaprağı ile 4 su bardağı su bir tencereye konularak, 15 dakika kadar kaynatılır. Ardından karışım soğutulur ve karışımın suyu süzülerek, bir şişede muhafaza edilir.

Gül Suyu ile Göz Makyajı Temizleme Nasıl Yapılır?

Bu kadar kolay bir metot ile elde edilebilen gül suyunun cilde faydaları saymakla bitmez. Gözenekleri sıkıştırarak, kırışıklığı önler ve ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Ayrıca gül suyu, gül yapraklarında saklı olan enzimler sayesinde de cildi temizleyerek, cildi yağ ve kirden arındırır. Ciltte meydana gelen güneş yanıklarını dindirir ve cilde esneklik kazandırır.

Ayrıca gül suyu makyaj temizlemede de kullanılan bir üründür. Özellikle yüzdeki en hassas bölge olan göz ve çevresi için ideal bir toniktir. Zira göz makyajı temizlerken yumuşak, cilde zarar vermeyecek ve doğal ürünler kullanılmalıdır. Doğal yollar ile üretilmeyen kremler ve losyonlar cilde oldukça fazla zarar vermektedir.
Gün içerisinde toz ve ışık gibi çeşitli kötü etkenlere maruz kalan cildin rahatlaması için böyle ürünler kullanılmamalıdır. Cilt tipine ve isteğine göre gül suyu ile karışımı yapılacak bazı diğer doğal ürünler ile gül suyunun faydası daha da fazla görülmektedir. Örneğin badem yağı ve zeytinyağı, gül suyunun etkinliğini arttırarak cildi istenilen güzelliğe kavuşturmaya yardımcı olacaklardır.

 

img_0848

 

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!