Trabzon Otele Gelen Escort Bayan Hale

Karın Şişkinliğinden Kurtulmak için Ne Yapılmalı? Yakın gelecekteki bir etkinlik için karın şişkinliğinden kurtulmak mı istiyorsunuz? Güzel bir kıyafetin içindeki görünüşünüzü şişmiş bir mideden daha fazla bozacak bir şey sanırım yoktur. Eğer karın şişkinliğinden mustaripseniz bir de benim listeme göz atmanızı öneririm.

Karın Şişkinliğinden Kurtulmak için Ne Yapılmalı?

Su ve Limon

Limonun doğal direktik olduğunu biliyor muydunuz? Suyunuza birazcık limon sıkmak karın şişkinliğinden kurtulmanıza ve sonuç olarak düz bir mideye sahip olmanıza yardım edebilir.

Kafein Tüketmemeniz Gerekmektedir

Kafein tüketmek vücutta dehidrasyonu artırarak karın şişkinliğine neden oluyor. Ayrıca kafeinin karın bölgesinde kramplara neden olduğu da biliniyor. Eğer soda veya herhangi bir karbondioksitli içecek içiyorsanız, bilesiniz ki karın şişkinliğinizin sebeplerinden birisi bu içecekleri son damlasına kadar içmenizdir. Bunların yerine suya dönmenizi öneririm.

Sodyumu Azaltmanız Gerekiyor

Çok fazla tuz tüketmek vücutta tutulan su miktarını artırır, yani tuza batmış yemeklerden uzak durun. Günlük olarak 1500 mg bence iyi bir limit. Bir şey almadan önce gıda etiketlerine bakmayı alışkanlık edinin ve gerek sodyum için gerek diğer besin maddeleri için, yani kutuda yazan her değer için hesaplama yaparken bir porsiyonun miktarına bakıp hesaplama yapın.

Potasyum Tüketimini Arttırın

Karın şişkinliğine elveda demek için yanında biraz suyla muz yiyin. Potasyum deposu olan muz vücudunuzun sıvı dengesini düzenleyecektir. Bu düzenleme de karın şişkinliğinden kurtulmanıza kesinlikle yardım eder. Günde 1 muz yiyin ve sonuçları gözleyin.

Terlemeye Çalışın

Eğer vücudunuzda fazla su tuttuğunuzu düşünüyorsanız, pek tabii ki bu sudan kurtulmanın en basit yolu terlemektir. 45-60 dakika arası kendi seviyenize göre bir kardiyo sekansı sizi tuttuğunuz sudan arıtmaya yetecektir. Çalışmayı bitirdiğinizde ise limonlu suyunuzu içmeyi unutmayın.

Karbonhidrat

Karın şişkinliğinizi azaltmak için vücudunuza giren karbonhidrat miktarını sınırlandırmalısınız. Karbonhidratlar vücutta suyu tutabiliyor, bu da kuşkusuz şişkin bir mide ile sonuçlanıyor.

İyi Uyumaya Çalışın

Günün çoğu vakti uyanık gezmeniz vücudunuzun kilo aldırıcı bir hormon olan kortizol salgılamasına neden oluyor olabilir. Uyku eksikliği vücudunuzda su tutarak karın şişkinliğine sebep oluyordur belki de. Bunu engellemek için 7-9 saat uyumaya bakın ve kuşkusuz bu sayede daha da fazla enerjiye sahip olacaksınız.

Karın şişkinliğine elveda demek için gerekenleri artık biliyorsunuz, hangileri aklınıza yattı? Benim son olarak demek istediğim tek şey; ne yaparsanız yapın sindirim sisteminizi düzene sokmak ve iyi hissetmek için sağlıklı bir diyete sahip olduğunuzdan emin olun.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!