Trabzon Suriyeli Escort Bayan Hazal

Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Tüm bayanların çantasında bulunan makyaj malzemeleri ile pratik göz makyajı nasıl yapabiliriz? Doğal bir görünüm için toprak tonlarında far, siyah ve kahverengi göz kalemleri ve rimel kullanarak pratik göz makyajı yapalım.

Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

İlk olarak göz makyajına baz uygulaması yapmamız gerekiyor. Baz olarak vanilya, beyaz veya toprak tonunda hafif ışıltılı seçebiliriz. Baz uygulaması farı kullanmadan önce göz kapağına yediriyoruz.

Baz uygulamasını iyice göze uyguladıktan sonra farı yoğun olarak almadan pratik bir biçimde göz kapağının 3’te birinden itibaren sürüyoruz. Tabi bu sırada farların kalıp halinde gözükmemesi için kısa dokunuşlarla farı göze uyguluyoruz.

Daha sonrasında sıra gölgelendirmeye geliyor. Bunun için kullandığımız fardan 1,5 ton koyusu ile göz dibinden şakaklara doğru ters V yapıyoruz. Gözle kaş arasında çukurdan göz üzerine doğru ters V işaretini yaparak ve içeride kalan farı iç kısımlara dağıtarak gölgelendirme işlemini bitiriyoruz. Koyu tondaki gölgelendirme farını ne kadar az alırsanız hatayı örtmekte o kadar kolay olur. (Şunu unutmamız gerekiyor ki pratik göz makyajı yapmanın püf noktası kullanılan ürünleri minimum miktarda kullanmaktadır. Bu sayede yapılan hızlı makyajda hataları örtmek daha kolay olur.)

Bu işlemden sonra sırada gözlerimizi daha belirgin bir hale getirmek gerekebilir. Bunu ister kalem ister eyeliner ile kirpik diplerine ince bir hat çekerek yapabiliriz. Kirpik diplerin şakaklara doğru kalınlaşacak şekilde bir çizgi çekebiliriz. Bu sayede gözlerimiz hem iri hem de çekik gözükecektir.

Son olarak kirpiklerimize sol rimel sürerek göz makyajını tamamlayacağız. Üst kirpiklerden aşağıya doğru sürmek hem çapaklanmayı önleyecek hem de kirpikleri daha uzun gösterecektir. Göz içine siyah kalem çekerek son dokunuşu yapmış olacağız. Toplamda 2-3 dakikada pratik göz makyajını bitirmiş olacaksınız.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!