Trabzon Yeni Escort Bayan Elif

Göz Kalemi Nasıl Sürülür? Göz makyajı yaparken, gözümüzün tüm güzelliğini ortaya çıkaran malzeme, göz kalemidir. Bu sebeple, göz kaleminin düzgün bir biçimde sürülmesi çok önemlidir. Göz kalemi ile, gözlerinizi irileştirebilir veya aksine çekik bir göz yaparak, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Yanlış bir kullanım ise gözlerinizin son derece küçük gözükmesine neden olur. Bu yüzden, Göz Kalemi Nasıl Sürülür diye ipuçlarımıza bakınız.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

Göz Kalemi Nasıl Sürülür: Aslında iyi bir göz makyajı için, farklı tonlarda kalemler tercih edilebilir. Birini gözün iç kısmında kullanırken, diğeri dış kısımda kullanılabilir. İç kısım için genellikle, beyaz ya da ten rengi kalemler tercih edilir. Dış kısım içinse siyah, yeşil yahut mavi gibi göz kalemleri kullanabilirsiniz.
Göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken husus, gözünüzün boyutudur.

Küçük gözlere sahip biriyseniz, gözünüzün hem alt iç, hem de üst iç kısmına ten rengi veya yağlı diye tabir edilen kalemlerden kullanın. Dilerseniz beyaz da kullanabilirsiniz. Bundan sonra, gözün altına gri yahut siyah bir göz kalemi kullanarak, parmak uçlarınızla ile çok hafif dokunuşlarla yayılmasını sağlayın. Bu hem gözlerinizi irileştirecek, hem de biraz buğulu bir görünüm kazandıracaktır.

Beyaz tene sahipseniz, kahverengi göz kalemi kullanmak çok yakışabilir. İç kısımda ise, hem alta hem de üste ten rengi ir kalem sürmek, etkileyici bakışlara neden olur.
Şunu hiçbir zaman unutmayın. Göz kalemini, ortadan başlayarak, dış kısma doğru sürmelisiniz. Dileyen, çekme işlemini şakaklara kadar uzatabilir. Dışa çekilen kalem, her zaman etkileyici bakışlar yaratır. Elin dışına, kulak çubuğu kullanarak da, buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz. Eğer ışıltı isterseniz, iç kısımda mutlaka beyaz renkli göz kalemi tercih etmelisiniz.

İyi bir göz kaleminiz dahi olsa, akma sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bunun önlenmesi için yapmanız gereken, göz kaleminiz ile aynı tonda far kullanarak, kalemin sabitlenmesini sağlamak. Bu durum, akmayı engelleyecektir. Gözün etrafına, krem dokusunda kapatıcı uygulayabilirsiniz. Bu da, kalemin akmasını büyük oranda önleyecektir. Kalem yerine, sürmesi daha zor olsa da, eyeliner kullanarak, akma tehlikesini ortadan tamamen kaldırabilirsiniz.

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!