Trabzon Zayıf Escort Bayan Zehra

Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Makyaj yapmak, göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Yüzünüzü iyi tanıyarak yaptığınız makyaj, olduğunuzdan çok daha hoş görünmenize sebep olabilir. Fakat tem tersi olarak yanlış uygulanan bir makyaj, düzgün yüz hatlarınızın bile kötü gözükmesine neden olur. Gece makyajı ise daha çok özenme isteyen ve yapımı daha zor bir makyajdır. Peki o zaman, Gece Makyajı Nasıl Yapılır? İşte bunun için, küçük ipuçları veriyoruz.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece Makyajı Nasıl Yapılır? Makyaj yapmadan önce muhakkak, nemlendirici kullanmalısınız. Nemlendirici seçerken, cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmeniz gerekir. Bunu atlamamalısınız. Dilerseniz, göz çevreniz için ayrı bir nemlendirici yahut serum da kullanabilirsiniz. Sonrasında, makyajınızın akmaması ve uzun ömürlü olması için, göz ve yüz için ayrı baz uygulayacaksınız. Sonra sıra, kozmetik ürünlerini uygulamaya geliyor.
Öncelik yine cilt tipinize uygun bir fondöten ile başlayacaksınız.

Fondöteni, fırça yardımı alarak sürmek en iyisidir. Uygularken yukarıdan aşağıya doğru sürmeye ve boyun bölgenize uygulamayı da unutmayınız. Sonra sıra kapatıcıya geliyor. Kapatıcıyı gözaltlarınıza ve birazda dudak ve burun kenarına sürebilirsiniz. Bu işlemlerin üzerine mutlaka pudra uygulayın. Pudra, fondötenin sabitlenmesini sağlayacaktır. Daha sonra, çok açık pembe tonunda bir farı, gözünüzün tamamına uygulayın. Yine açık tonda bir beyaz farı, sadece göz kapağı kısmına uyguluyoruz.

Çok açık bir kahve tonunda farı ise, göz kapağınızın katlandığı çizgiye sürün. Daha sonra, fırça yardımı ile hepsini karıştırın. Alt kirpiklerinizin olduğu kısma ise, koyu renk bir far sürün. Ve bu farın, kenar kısımdan üst göz kapağına kadar gelmesini sağlayın. Eyeliner, mutlaka ortadan, göz kenarına doğru sürülecek. Gece olduğu için, biraz uzun bir kuyruk yapabilirsiniz. Sonra rimel sürüyorsunuz. Takma kirpik takacaksanız, bu aşamada takın.

Dileyenler, kaş kalemini bu esnada kullanabilir. Hafif şeftali tonunda allığınızı, burun ve dudaktan iki parmak mesafe alarak, yukarıya doğru sürüyoruz. Dudak kalemi ve ruj aşaması ise, giyeceklerinizin renklerine göre belli oluyor. Öncelikle dudak kalemiyle bir çerçeve yapın. Bu, rujunuzun dağılmasını engeller. Üzerine de ruju sürün. İşte geceye hazırsınız!

Yorum Yazabilisiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!